Юрій Єриняк: “Не віддавати багатству серця…”

Юрий Еринк - восстановление промышленности - EconomistUA

9 березня, в день народження Тараса Шевченка, вийшла у світ в українському перекладі книга відомого американського письменника, емігранта з СРСР, Михайла Моргуліса “Наодинці з життям”. Цікаво, що книжка вийшла в мінському видавництві “Ковчег” та її український переклад побачив світ завдяки фонду українського підприємця та мецената Юрія Єриняка. Про це з вдячністю говорить сам автор книги Михайло Моргуліс.

Юрій Єриняк

Юрій Єриняк: “Це мій скромний подарунок пам’яті Тараса Шевченка”

Ми поцікавилися у засновника фонду “Хартс”, що наштовхнуло його на ідею спонсорувати український переклад книги. І ось що сказав Юрій Єриняк:

“Це мій скромний подарунок пам’яті Тараса Шевченка і данина українській мові. Якщо ми будемо менше сперечатися, яка мова важливіша в країні – російська або українська – а більше робити для розвитку української і російської літератури, це буде найкращий внесок у примирення суспільства”, – каже Юрій Єриняк і додає, – “от ще хочу обов’язково з’їздити до Канева. Показати дітям музей Шевченка і покласти квіти на могилу поета”.

На наше питання – звідки такий інтерес до Кобзаря – каже:“Синочку мій, Гліб, недавно розказував віршик “Садок вишневий коло хати…” І я пообіцяв йому звозити його на малу батьківщину Тараса Шевченка. Знаєте, діти пробуджують у нас іноді почуття, про існування яких ти й не підозрював ніколи”.

Слухаючи ці слова, ми раптом запитали: – А що, по-вашому, головне в житті? Чого Ви хотіли б навчити своїх дітей?

“Не віддавати багатству серця”, – відповів бізнесмен. І відповідь, чесно кажучи, пролунала для нас несподівано.

Юрій Єриняк

За Дністром згадували Кобзаря

Нагадаємо, що Юрій Єриняк став одним з меценатів, завдяки яким в 2014 році в Молдові пройшов Міжнародний фестиваль української культури Plai Natal (“Рідний край”), приурочений до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченко.

“Мені дійсно дуже приємно, що я зміг вирішити питання переїзду української делегації. Завдяки цьому я сам ніби долучився до святкування дня народження великого поета”, — підкреслив Юрій Єриняк тоді.

За активну участь в організації фестивалю, Юрію Єриняку вручили ювілейну медаль “200 років з Дня Народження Т. Г. Шевченка”.

zik.ua

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *