Єриняк: Негативний кадровий відбір призводить до дегенерації еліти

Єриняк: Негативний кадровий відбір призводить до дегенерації еліти

Головною причиною деградації державного управління в Україні є негативний кадровий відбір. Про це заявив підприємець-філантроп Юрій Єриняк, повідомляє видання “Економічні новини“.

Він вважає, що “з моменту здобуття незалежності правлячі еліти всіляко противилися створенню системи ефективних соціальних ліфтів”.

“Звідси і всі проблеми в нашій країні. Всі ці роки протиприродна політична система змушувала найбільш грамотних, талановитих людей, їхати за кордон”, підкреслив Єриняк.

За його словами, “переломний момент в 2014 році породила сподівання, що відтепер з вертикальною мобільністю в нашій державі все буде по – іншому. Але це були оманливі надії, оскільки процес знову втрутилися реальні ляльководи української політики. І ось, замість уряду технократів-реформаторів, ми отримали уряд Яценюка з шлейфом корупційних скандалів, які врешті-решт обнулили політичні перспективи його “Народного фронту”. Не менш “продуктивної” опинилася і “Українська національна стратегія” прем’єра Гройсмана. Досить згадати результат (в районі статистичної похибки – прим.), який показала його партія на минулих виборах”.

“Слід зазначити, що у нас, по – суті, практично кожна елітна угруповання приречена на подібні провали. Чому? Тому, що вони не розуміють головного – щоб ієрархія могла працювати, необхідна не тільки лояльність, але ще і професіоналізм. А професіоналізм передбачає просування в ієрархії на підставі результатів і досягнень “, сказав Єриняк.

“Що їм заважає на базі своїх партій створювати партійні школи, готувати кадровий резерв, створювати умови, при яких люди більш освічені, більш компетентні отримували б можливість рухатися вгору? Це ж не так складно, але вкрай важливо для майбутнього нашої країни і наших дітей – покінчити з “обриваються ієрархіями”, “сферою непередбачуваності” і т. п.”, – підкреслив він.

“Якщо я коли-небудь і прийму рішення зайнятися політикою, то тільки для того, щоб допомогти запустити соціальні ліфти, забезпечити допуск до прийняття рішень дійсно талановитих людей. Без цього ми ніколи не досягнемо громадянського миру, стабільності, не відновимо атмосферу довіри в суспільстві і однозначно програємо в міжнародній конкуренції”, заявив підприємець-філантроп.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *