«Благодійний фонд «У житті дуже важливо не забувати про заповідь, якої мене навчила моя мама: чим більше віддаєш, тим більше до тебе повертається. Творіть добро, і воно до Вас повернеться сторицею! » – Юрій Єриняк
Благодійний фонд “Хартс” Юрія Єриняка був створений, можливо, в один з найскладніших етапів історії незалежної України. Війна, що призвела до настання соціально-економічної кризи, падіння ВВП і експорту з України, падіння курсу гривні і величезної інфляції, значно збільшила кількість людей, що живуть на межі бідності. На думку Юрія, саме в такі моменти і повинна проявлятися соціальна відповідальність тих людей, хто може хоч чимось допомогти нужденним. Рішення було прийнято без вагань: новий благодійний фонд повинен бути опорою і підтримкою для тих, хто опинився в біді в ці складні часи.

Назва Благодійного фонду
«ХАРТС» – Серця

Юрій Єриняк дуже любить дітей. Він – батько трьох синів і двох дочок. Роблячи все можливе для них, він часто говорить фразу «пропускаю дітей через серце». Коли прийшла ідея створити фонд, він разом зі своєю дружиною Мариною Єриняк подумали, що за допомогою фонду зможуть дати часточку добра і тепла від своїх сердець серцям дітей, обділених долею. Так і народилася назва фонду – «Хартс», що в перекладі з англійської означає «Серця».

Фонд бере участь в наступних сферах:

  • Допомога знедоленим від наслідків війни на Донбасі в 2014 р.
  • Допомога фонду дитячим будинкам і молодіжним центрам
  • Допомога дитячим медичним закладам
  • Допомога церкві
  • Підтримка спорту в Україні
  • Підтримка сімейних цінностей
  • Підтримка воїнів АТО

2014 рік – війна на Донбасі і допомога знедоленим

 Війна на Донбасі і допомога знедоленим
Відразу після створення фонду, Юрій Єриняк активно підключився до допомоги тим людям і в першу чергу дітям, які постраждали від бойових дій на Сході України. Один з найважливіших проектів фонду в цей період – вивезення з прифронтової зони в Київ близько 1200 хворих і осиротілих дітей. Також, кількома роками пізніше, для дітей Донбасу в Києві на Великдень за рахунок фонду були організовані подарунки, концерт, ігри та інші розваги. На постійній основі Фонд підтримує десять сімей з Донецької області, забезпечуючи їх продуктами харчування, дитячими речами, засобами гігієни. Крім того, Фонд влаштовує благодійні заходи до різних свят: до Дня Святого Миколая, Різдва, Великодня. Благодійний Фонд Юрія Єриняка «Хартс» спільно з Громадою Святого Егідія взяли під свій патронат проведення благодійних обідів для знедолених людей.
Юрій і Марина Єриняк в Києві під час свята для дітей-переселенцівЮрій і Марина Єриняк в Києві під час свята для дітей-переселенців
Відомий письменник, засновник і президент організацій «Християнський Міст» і «Духовна Дипломатія», почесний консул Білорусі в США Михайло Моргуліс написав про Юрія Єриняка і цей період роботи фонду «Хартс» в своїй книзі «Один на один з життям». «Юрій Єриняк і його мила дружина Марина допомагають будувати церкви, возять їжу в розвалені війною райони на кордоні з Донбасом … Коли треба було вивезти кількох вмираючих дітей, він надав мені автомобіль з куленепробивним склом. Сказав: «від долі не врятує, але допомогти зможе». Іншим разом ми вивезли з прикордонних районів Донбасу та Луганська 1200 хворих і осиротілих дітей. У Києві на площі влаштували їм концерт, ігри, частування … », – пише автор у своїй книзі.
Юрій Єриняк, Марина Єриняк і Михайло Моргуліс Юрій Єриняк, Марина Єриняк і Михайло Моргуліс
У момент виникнення ідеї створення фонду “Хартс” з метою допомогти діткам з обмеженими можливостями ніхто й уявити не міг, скільки насправді в нашій країні знедолених і нужденних дітей з важкими захворюваннями і тих, хто змушений був переселитися через війну на Донбасі . Їх кількість величезна, вона обчислюється сотнями тисяч, а то й мільйонами. Але руки опускати ніхто не збирався, було явне розуміння, що просто необхідно робити більше.

Допомога фонду дитячим будинкам і молодіжним центрам

Допомагати дітям – це обов’язок кожної людини перед Богом і самим собою , – Юрій Єриняк

Після 2014-го року фонд починає ще активнішу діяльність: допомога дитячим будинкам, дітям-сиротам, дітям-інвалідам. Ця робота активно ведеться і до сьогодні. Вже на даний момент фонд взяв під свою опіку близько 230 дітей, з них майже 80 важкохворих. Здійснює всіляку допомогу дитячим будинкам, кількість яких досягла вже 11-ти.
Історія створення фонду "Хартс" Юрія Єриняка
Була організована поїздка до Ізраїлю для Молодіжного Християнського Центру “Альфа і Омега”, а також поїздка на море для дітей-сиріт з обмеженими можливостями.
Допомога фонду дитячим будинкам і молодіжним центрам
Рівень подяки дітей і вихователів був неймовірно високий, більшість діточок вперше в житті побували за кордоном, змогли побачити Святу Землю, місце, де все показує велич Бога. Юрій Єриняк, котрий не любить багато говорити про свою благодійну діяльність, вважає, що нічого особливого не зробив, адже, на його думку, «допомагати дітям – це обов’язок кожної людини перед Богом і самим собою».

Допомога дитячим медичним закладам

Діти – наше майбутнє. І ми повинні підтримувати це майбутнє з перших днів, – Юрій Єриняк

Завдяки фонду був переданий апарат штучної вентиляції легенів пологовому будинку №4 в місті Київ. Цей апарат призначений допомогти діткам, які самі не можуть зробити перший подих. З бюджету кошти на це не виділяються, тому медики змушені були звертатися до благодійних фондів за допомогою.
Директор Фонду Марина Єриняк в пологовому будинку в день передачі апарата.Директор Фонду Марина Єриняк в пологовому будинку в день передачі апарата.

Допомога церкві

У 2015 році Юрій Єриняк прийняв рішення відбудувати Храм Успіння Пресвятої Богородиці, зруйнований в 1935 році. Відтоді це стало справою його життя. Будівництво храму активно ведеться донині. 6 травня 2018 Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив накупольні хрести для споруджуваного храму.

Спорт як невід’ємна частина благодійності Юрія Єриняка

Одним з ключових напрямків діяльності фонду є підтримка спорту в Україні. Головний натхненник Юрія Єриняка в цьому напрямку – наша юна українська спортсменка, рекордсменка по воркауту Ніколь Князєва. У своїх нечисленних інтерв’ю Юрій не раз говорив про захоплення цією молодою спортсменкою, її рекордами, просто її неймовірною силою і енергією, а одного разу навіть пообіцяв виконати її будь-яке бажання. Допомога спортивним клубам інвентарем, допомога в організації спортивних заходів – все це сьогодні робить фонд фонд «Хартс» Юрія Єриняка.
Юрій Єриняк і Ніколь Князєва Юрій Єриняк і Ніколь Князєва

Підтримка сімейних цінностей

Закликаю всіх, хто небайдужий до домашнього насильства, підтримати “Білу Стрічку”. Я для себе прийняв це рішення, тому що найстрашніше, що може бути в сім’ї – це насильство, жорстоке поводження з жінками і дітьми, – Юрій Єриняк.
Разом з Ніколь фонд виступив на підтримку кампанії “Білої Стрічки”, що проходила в Україні. Носіння білої стрічки висловлює “особисту присягу ніколи не робити, чи не виправдовувати і не замовчувати насильство проти жінок і дівчаток». Міцна сім’я – це основа сильної і незалежної держави. Боротьба з насильством зараз найбільш актуальна, враховуючи кількість тих сімей, які пройшли війну і не з чуток знають про жах, який вона сіє.

Підтримка воїнів АТО

Я отримую величезне задоволення від усвідомлення того, що можу полегшити життя хоч одній людині. І, звичайно ж, для мене величезна радість, якщо я можу допомогти кільком людям, – Юрій Єриняк
Діяльність фонду не обмежується тільки допомогою дітям і розвитком спорту. Допомога воїнам АТО – найважливіший напрям роботи фонду. На жаль, наш уряд робить занадто мало по здійсненню програм допомоги для тих людей, які повернулися із зони АТО. Тому громадянське суспільство має зробити все для соціальної адаптації воїнів, що повернулись і допомогти їм знайти себе в мирному житті. Це гостре питання і на нього у жодному разі не можна закривати очі. Зовсім недавно фондом було придбано і передано військовому госпіталю Києва унікальний інструмент для ультразвукової кавітації, створений німецькими фахівцями.
Фонд Хартс - Підтримка воїнів АТО
Даний інструмент розпізнає нежиттєздатні клітини, після вогнепальних поранень, опіків, гнійно-некротичних уражень, які необхідно видалити, тепер цей обов’язок покладається не на око хірурга, а на безпомилкову роботу техніки. Що дозволяє не тільки прискорити оперативне втручання, але й подальшу реабілітацію зі збереженням здорових тканин.

Кількість людей, які потребують допомоги зростає з кожним днем

Хочу закликати всіх активних громадян брати участь в таких організаціях, адже це ключ до кращого добробуту всіх українців! – Юрій Єриняк
Варто відзначити, що все перераховане вище поки було зроблено завдяки особистим коштам Юрія Єриняка. Але це лише початок, адже планується вихід на новий рівень і розширення своєї діяльності: проведення благодійних аукціонів та інших акцій по збору коштів. Також фонд завжди відкритий для всіх бажаючих допомогти людям, і це не обов’язково повинна бути лише грошова допомога, ви завжди можете отримати список того, хто і чого потребує. Саме тому, так важливо, щоб ніхто не стояв осторонь всіх тих проблем, які існують в нашій країні. Допомога навіть одній людині зможе зробити цей світ трішечки кращим. Як говорив сам Юрій Єриняк: “Робити добрі справи не так складно, просто спробуйте і я впевнений, що Вам сподобається”.