Вхід

Ввійти
Ru En Ua
Реєстрація Ввійти

Юрій Єриняк: " Є в цій країні люди, які можуть чесно допомагати, чесно працювати"

У наш складний час кожен вчинок на вагу золота. Людяність та готовність відгукнутися на чужу біду - це те, чим керується у своїй діяльності благодійний Фонд "Хартс" Юрія Єриняка.

Яка спрямованість діяльності фонду, кому належить ініціатива заснування організації, хто фінансує фонд та багато іншого у ексклюзивному інтерв'ю для « DailyUA» розповів відомий меценат Юрій Єриняк

Юрий Ериняк

- На території України функціонують різні благодійні організації та фонди, одним з яких є благодійний фонд "Хартс" Юрія Єриняка. Яка основна мета Вашого Фонда?

Я впевнений, що тільки систематична та ціленаправлена допомога може принести помітні якісні зміни у наше суспільство.

Мета нашого Фонду - забеспечити ефективне партнерство суспільства, бізнеса та держави для вирішення проблем знедоленних людей.

Ми плануємо активне співробітництво з міськими органами та представниками бізнесу, благодійними організаціями у питаннях суспільного життя.

-Юрій Григорович, розкажіть, будь-ласка, про історію створення фонду. Скільки вже існує благодійний фонд "Хартс"?

Як тільки мої фінансові можливості дозволили, я почав привозити подарунки у дитячі будинки та лікарні. Фонд існує відносно нещодавно. У зв'язку з останніми подіями у нашій країні, ми зовсім забули про головне що в нас є - про дітей. Дітей чужих не буває.

В нашій країні зараз складно всім, але найменші, на жаль, практично залишилсь без уваги та піклування. Ми спрямовуємо свою діяльність перж за все на зовсім незахищенних українців - маленьких дітей. Не можу залишатись байдужим до чужої біди, коли людям необхідна фінансова допомога, на приклад, на лікування. А найбільшою подякою для мене є щасливі очі тих, кому вдається допомогти.

Я знаю, що коли в тебе росте достаток дуже важливо не забувати про Божі заповіді, мене цьому вчила моя мама. Я можу сказати лише одне: чим більше віддаєшь, тим більше до тебе повертається. Коли ти можеш надати реальну допомогу тим, хто цього потребує - це чи не найкраща подяка.

-Мало хто знає, що Фонд придбав для столичного пологового будинку  дороге обладнення, як Ви звернули увагу на цю проблему?

Для того, щоб врятувати маленьких немовлят, які важать не більше кілограма, необхідне зусилля медичних працівників, але ще й нове обладнення. Лікарні нічого не можуть самостійно купувати, у міському бюджеті грошей для цього не виділяють. А кожного дня з'являються на світ немовля з проблемами дихання.

В цьому році ми взяли шефство над столичним пологовим будинком №4. Зокрема, в палату інтенсивної терапії був придбаний сучасний апарат для вентиляції легких, таких апаратів в Україні лише два.

Тільки завдяки цьому обладненню на сьогоднішний день вже п'ятнадцять немовлят почувають себе добре.

-Ваш Фонд на вихідних "захопив" столичний кінотеатр.

Акція, яка відбулась 21 грудня у Києві, є частиною цілого комплексу благодійних Різдвяних заходів, які ми організовуємо в цьому році.

Ми запросили дітей з дитячих будинків до столичного кінотеатру. Діти, які позбавлені батьківського піклування та любові, опинились у новорічний казці у компаніїї з Дідом Морозов, малеча подивилась мультик. Знаєте, кожна людина у нашій країні може стати Святим Миколаєм. У країни, де сьогодні стільки нещасть, стільки знедоленних, стільки сиріт та бідних, будь-який бажаючий може зробити щось добре для самотніх людей, особливо для дітей

-Які плани на новорічні свята?

Фонд організовує для трьохсот дітлахів у столиці новорічну ялинку, будемо запрошувати дітей, які позбавлені батьківського піклування, дітей-сиріт, діток із зони АТО. Постараємось створити ту атмосферу свята, котру чекає кожна дитина напередодні новорічних свят. Ніхто не піде без уваги та подарунків.

 

Юрий Ериняк

-Дуже важливо, що в Україні ще є люди, яким не байдужа доля нашого майбутнього покоління. Ваш Фонд основну допомогу сконцентрував на дітях - це Ваші особисті приорітети? Яким чином Ви вважаєте необхідним вирішити проблему по розвитку дітей?

На жаль, у наш час держава не підтримує розвиток дитячого дозвілля. Пригадуємо жахливий стан наших спортивних шкіл, наші дитячі спортивні майданчики. Зараз все знаходяться в зруйнованому стані. Спортивні бази залишаються без приміщень - недобросовісні чиновники частину приміщень вже перепродали. Вкрай мало приділяється уваги дитячому спортивному розвитку, діти надані самі собі. Щоб запобігти трагедії цілого покоління необхідно зайнятись відновленням дитячих майданчиків, сприяти розвитку дитячого спорту.

-Юрий Григорович, Ваші проекти не обмежуються підтримкою тільки дітей?

В цьому році у Молдавії відбувся Міжнародний фестиваль української культури "Рідний край", приурочений до двохсот річчю Тараса Шевченка. І на цьому заході було дуже важливе участь української делегації. Ми допомогли вирішити питання переїзда української делегації.

Впевнений, що етнічні українці, які проживають у Молдові, дуже потребують у підтримці схожого спілкування. Обмін культурними цінностями просто необхідний для українців, які живуть за кордонами своєї історичної батьківщини.

 

 

Благотворительный фонд

 

-Сьогодні ситуація на Сході Укриїни нікого не залишає байдужим. Ви особисто на купівлю бронежелетів для українських военних пожертвували 1 млн гривень.

Перед православними українцями зараз стоїть найважливіща задача - припинити війну з побратимами по вірі. Дуже важливо, щоб ці гроші були направлені на купівлю виключно бронежелетів, а не зброї. Головне зараз - щоб православні припинили вбивати один одного.

-В Україні не має нестачі в людях, які володіють владою та фінансовими можливостями, чому таке вузке коло людей, які турбуються про благочинність? Якими мотивами керується Фонд?

Будь-який благодійний захід повинен мати духовну основу, щоб виховувати в людях не просто користувачів, а особистостей, які здатні творити добро.

Ми хочемо своєю діяльністю привернути увагу до гострих соціальних проблем нашого суспільства. Необхідно показати приклад людям, що допомагати потрібно і це зовсім просто. Люди повинні розуміти, що допомагати - це нормально, приймати участь у благодийності - це природньо.

 

Благотворительный фонд

 

Коментарі

Ваше ім'я:
e-mail:
Коментар:
Перевірочний код:
Повторіть:
Відправити